Bezpieczeństwo
sieci

Wybierz opiekę nad bezpieczeństwem sieci od Komputronik Biznes i miej dostęp do zaawansowanej ochrony.

Czym jest Pakiet bezpieczeństwa sieci?

Pakiet bezpieczeństwa sieci oferowany przez firmę Komputronik Biznes to możliwość rozłożenia kosztów zakupu urządzenia NGFW (Next Generation Firewall) na mniejsze, regularne płatności, co ułatwia budżetowanie i dostęp do zaawansowanej ochrony sieci bez konieczności ponoszenia dużej jednorazowej opłaty.

Czym jest NGFW?

Urządzenie klasy NGFW działa jak ochronna tarcza dla sieci, blokując i wykrywając szkodliwe działania z zewnątrz, takie jak ataki hakerskie, wirusy czy próby nieuprawnionego dostępu, co zapewnia bezpieczeństwo i ochronę sieci przed zagrożeniami.

Osoba nieposiadająca NGFW naraża się na ryzyko ataków hakerskich, utraty danych, zainfekowania wirusami oraz nieuprawnionego dostępu do sieci, co może prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak:

KRADZIEŻ TOŻSAMOŚCI

UTRATA POUFNYCH INFORMACJI

PRZERWY W DZIAŁANIU SYSTEMÓW

NGFW pozwala na skuteczne zarządzanie i kontrolę ruchu sieciowego, jak i również na zwiększenie wydajności sieci poprzez optymalizację przepływu danych oraz minimalizację kosztów związanych z potencjalnymi incydentami bezpieczeństwa, co przekłada się na oszczędności finansowe dla użytkownika.

Jak wygląda proces wdrożenia NGFW?

Wszystkie czynności wykonywane są przez certyfikowanego inżyniera Komputronik Biznes, zapewniając pełne wdrożenie i funkcjonalność systemu zgodnie z potrzebami klienta. Proces wdrożenia przebiega w 5 krokach:

1

ANALIZA WYMAGAŃ

2

PROJEKTOWANIE
KONFIGURACJI

3

INSTALACJA
URZĄDZENIA

4

KONFIGURACJA ZGODNIE
Z NAJLEPSZYMI
PRAKTYKAMI

5

PRZEPROWADZENIE
TESTÓW

Korzyści:Możliwość wdrożenia zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, takie jak filtrowanie treści, antywirus, antyspam, detekcja i zapobieganie włamaniom (IDS/IPS) oraz zaawansowane funkcje analizy ruchu sieciowego.

Możliwość dokładnej kontroli aplikacji - zarządzanie, blokowanie lub ograniczanie dostępu do konkretnych aplikacji w sieci.

Większa wydajność i skalowalność w porównaniu do zwykłego routera. Dzięki temu może obsługiwać większe ilości ruchu sieciowego i dostosowywać się do rosnących potrzeb firmy.

Możliwość obsługi wirtualnych sieci prywatnych (VPN), co umożliwia bezpieczny zdalny dostęp do sieci firmy.

Możliwość dynamicznego zarządzania ruchem, optymalizację aplikacji oraz wykorzystania głównego i zapasowego łącza internetowego dzięki funkcji SD-WAN, co zwiększa niezawodność i wydajność sieci.

Potrzebujesz wsparcia?
Wypełnij formularz, a nasz specjalista odezwie się do Ciebie

Imię i nazwisko*

E-mail*

Podmiot*

Temat wiadomóści

Nr. telefonu*

Wiadomość*


Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję zasady przetwarzania danych*

Warianty rozwiązania Pakiet bezpieczeństwa sieci:

USŁUGA
Podstawowy
Rozszerzony
Premium
Dostarczenie, wdrożenie oraz podstawowa konfiguracja urządzenia
+
+
+
Dodatkowe zmiany na życzenie, dedykowana infolinia do zgłaszania awarii, wsparcie w razie awarii.
-
+
+
Bieżący monitoring środowiska, tworzenie kopii zapasowych konfiguracji, utrzymanie bieżący wersji oprogramowania, cykliczne raporty stanu infrastruktury sieciowej.
-
-
+

Potrzebujesz czegoś innego? Sprawdź to:

Skontaktuj się bezpośrednio ze specjalistą