Aby docenić tanie drukowanie, należy przede wszystkim na początek dopasować urządzenie drukujące do indywidualnych potrzeb. Proces ten nie będzie bowiem tani, jeśli okaże się problematyczny i pomimo posiadania drukarki i tak będzie trzeba część wydruków zlecać firmie zewnętrznej.

Drukujesz mniej, ale więcej jednocześnie – jak to możliwe?

Pod pojęciem taniego drukowania kryje się nie tylko korzystanie z usług wynajmu, które możemy Państwu zaproponować. Oszczędności można bowiem poczynić również poprzez odpowiednie podejście do samego procesu druku. Wystarczy tylko zastanowić się, czy naprawdę każdy dokument przygotowany na komputerze musi zajmować całą kartkę?

Aby zaoszczędzić, szczególnie przy masowym drukowaniu, wystarczy obracać dokumenty o 90 stopni, zmieniając orientację na poziomą. W efekcie, choć czcionka będzie nieco mniej czytelna, to nagle na jednej stronie kartki zmieszczą nam się dwa dokumenty, które normalne mielibyśmy na dwóch osobnych kartkach.

Czy można jeszcze taniej drukować? Oczywiście, że tak. Wiele urządzeń wyposażonych jest w funkcję duplex, a więc narzędzie automatycznie zadrukowujące kartkę po obu jej stronach. Jeśli potrzebne są dwa dokumenty, ale ich obracanie o 90 stopni nie wchodzi w grę, może w takim razie oba wydrukować na jednej kartce po dwóch stronach? Warto pamiętać o tym, że każda drukarka może drukować po obu stronach, nawet jeśli nie jest wyposażona w duplex. Wymaga to więcej pracy, gdyż kartki po zadrukowaniu trzeba odwracać i ponownie umieszczać w podajniku, ale to wciąż dobry sposób na zmniejszenie kosztów.

Naprawdę tanie drukowanie to oczywiście takie, w którym wykorzystujemy duplex i jeszcze obracamy dokumenty o 90 stopni. Jedna kartka, a na niej aż 4 odrębne treści, czyli 4 w cenie 1!

Wydajność drukarki to ważny parametr

Wykorzystanie drukarek w firmie nierzadko wiąże się dosłownie z masowym produkowaniem dokumentów, folderów reklamowych, faktur i wielu innych rzeczy. Istotnym parametrem, który warto brać więc pod uwagę, jest wydajność samego urządzenia.

Tanie drukowanie nie może bowiem oznaczać, że w jakikolwiek sposób będziemy ograniczani. Urządzenia drukujące cechują się na przykład wydajnością miesięczną, a więc ilością stron, które można w ciągu 30 dni wydrukować bez szkody dla samego sprzętu.

Jeszcze ważniejszy jest jednak parametr szybkości. 20, 30, a może 45 stron na minutę? To przykłady możliwości drukarek i trzeba je brać pod uwagę, wybierając odpowiedni sprzęt dla siebie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji naprawdę warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby.

Czy na pewno kolor będzie niezbędny?

Wiele firm zajmuje się drukowaniem głównie wewnętrznej dokumentacji i ewentualnie rachunków, faktur czy zestawień z zamówieniami dla klientów. Jest to idealny wręcz przykład sytuacji, w której zupełnie nieopłacalne jest korzystanie z drukarki kolorowej. Sprzęt taki sam z siebie kosztuje więcej, a więc inwestując w niego, już niepotrzebnie tracimy pieniądze. Bardzo kosztowny jest jednak także zakup materiałów eksploatacyjnych.

W przypadku chociażby drukarek laserowych spotkamy się tam najczęściej z mieszaniem kolorów w systemie CMYK. Mamy tutaj aż 4 różne tonery, a więc oprócz standardowego czarnego będzie trzeba jeszcze zaopatrzyć się w toner cyjan, magenta oraz żółty. Aby uczynić ten proces tanim, nierzadko warto postawić na wydruki w czerni i bieli.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Skontaktuj się z nami!

Imię i nazwisko*

E-mail*

nr. telefonu*

Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję zasady przetwarzania danych*

Opt-in

Oświadczam, że wyrażam zgodę na otrzymywanie niezamówionych informacji handlowych*

Michał Drechny