Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w środę, 16 sierpnia 2017r., podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Słupcy. Nowa część ma być oddana do użytku do końca 2018 roku, a liderem konsorcjum jest Komputronik Biznes.

Umowę ze strony powiatu podpisali najważniejsi przedstawiciele władz lokalnych: starosta Mariusz Roga i wicestarosta Szymon Grzywiński, a ze strony wykonawcy – prezes zarządu Komputronik Biznes Wojciech Buczkowski i wiceprezes Sebastian Pawłowski.

„To bardzo ważny projekt dla lokalnej społeczności, tym bardziej cieszymy się, że do niego dołączamy. Dołożymy wszelkich starań, aby nowa część szpitala została oddana do użytku w ustalonym terminie, spełniała wszystkie założenia i służyła wiele lat lokalnej społeczności” – deklaruje Sebastian Pawłowski, wiceprezes Komputronik Biznes.

Nowa część szpitala odpowiadać będzie najwyższym standardom. Komputronik Biznes odpowiedzialny jest za zarządzanie projektem wg najwyższych standardów, wyposażenie szpitala w sprzęt medyczny (łącznie z salami operacyjnymi), zapewnienie niezbędnego sprzętu informatycznego, w tym infrastruktury sieciowej oraz innowacyjnego rozwiązania do monitoringu sal operacyjnych produkcji własnej Komputronik Biznes – rozwiązania eSala.

Kontrakt w Słupcy jest niezwykle istotny dla obu stron, nie tylko ze względu na dużą odpowiedzialność, ale i wyzwania technologiczne związane ze specyfiką obiektu.

„Mam świadomość tego, że to finał będzie piękny i efektywny, ale po drodze czeka nas wiele utrudnień i kłopotów, zarówno dla pacjentów, odwiedzających, personelu, a także dla mieszkańców Słupcy, szczególnie tych zamieszkujących w pobliżu szpitala. Doskonale wiemy, że nie da się tego zrobić bez kurzu, pyłu, hałasu, niedogodności komunikacyjnych, ale jeżeli wszyscy będziemy świadomi tego, że robimy coś wielkiego to na zakończenie rzeczywiście będziemy uważać, że sukces odnieśliśmy wspólny, zespołowy” – mówił starosta, Mariusz Roga.

„To szczególna umowa, nie tylko dla miasta Słupca, ale całego regionu. Rozbudowie zostanie poddany bardzo ważny ośrodek ochrony zdrowia. Jesteśmy dumni, że będziemy mieć w swoim regionie tak nowoczesny obiekt.” – dodał Szymon Grzywiński, wicestarosta słupecki.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 22.990.051,77 zł brutto. Czas jej realizacji to 17 miesięcy.