Komputronik Biznes rozwija kompetencje w technologiach HCI czego kolejnym krokiem jest zakup własnego sprzętu DEMO VxRail G560 AllFlash. VxRail umożliwia szybsze, lepsze i prostsze zarządzanie skonsolidowanymi obciążeniami, wirtualnymi komputerami stacjonarnymi, krytycznymi dla firmy aplikacjami czy zdalnej infrastruktury biurowej.

VxRail działa w oparciu o silnik VSAN, który łączy wszystkie elementy w logiczną całość. Posiada także wiele zalet: skalowalność, prostotę i szeroki wachlarz usług wsparcia. Rodzina urządzeń́ VxRail to sprawdzony, oparty na blokowym systemie danych, zdefiniowany softwarowo (Software-Defined Data Center) system. Dzięki temu jest nawet pięć razy bardziej wydajny od innych urządzeń konwergentnych.
Z VxRail mogą korzystać klienci, którzy chcą przetestować najnowsze technologie związane z wirtualizacją: maszyn obliczeniowych, przestrzeni dyskowej czy wirtualizacji sieci.
Dostępne w Komputronik Biznes rozwiązanie wyposażone jest w 4 NOD-y serwerowe w konfiguracji Intel Gold 6138 20C/40T, 4x32GB RAM, 800GB SSD Cache, 3x 1,92T SSD Capacity każdy. Każdy z NOD-ów jest w całości zbudowany z dysków SSD co gwarantuje najwyższą wydajność i umożliwia ich zastosowanie jako platforma testowa dla najbardziej wymagających aplikacji.

„Łączna przestrzeń otrzymana z dysków SSD to około 11,5 TB. Na cały klaster przypada aż 512 GB pamięci oraz 80 corów procesorów zamontowanych w 4 NOD-ach. Cały system posiada parametr FTT-1, co oznacza, że jest odporny na awarie jednego z Nod-ów. Dzięki temu ewentualna awaria jednego nie będzie miała żadnego wpływu na pracę systemu. Do Nod-ów VxRail-a dobraliśmy dwa przełączniki klasy enterprise – serię S4048. Zapewnią one zarówno redundancje na wypadek awarii jak również odpowiednią wydajność przy włączeniu systemu do infrastruktury klienta. Naszym klientom oferujemy także wsparcie certyfikowanych inżynierów, którzy pomogą wdrożyć rozwiązanie.” – mówi Andrzej Zieliński, Dyrektor Działu Wsparcia Sprzedaży Komputronik Biznes.

VxRail z powodzeniem sprawdza się przy środowiskach wirtualnych, prowadzeniu zdalnego biura, a także przy aplikacjach biznesowych i środowiskach testowych.