W dzisiejszych czasach komputery wykorzystywane są w niemalże każdej branży. Sposób ich użytkowania jest bardzo zróżnicowany, jednakże istnieje jeden wspólny czynnik – wymagają one odpowiedniej obsługi i wsparcia w zakresie oprogramowania, jak i sprzętu. Taki stan rzeczy sprawia, że pomoc działu IT jest niezbędna, jednakże nie każda firma posiada warunki na jego utworzenie. W tej sytuacji bardzo popularnym rozwiązaniem staje się outsourcing IT.

Czym jest Outsourcing IT?

IT to skrót pochodzący z języka angielskiego, który oznacza technologię informacyjną. Zakres tej dziedziny jest bardzo szeroki, aczkolwiek w kontekście świadczenia usług outsourcingowych IT na rynku B2B zawiera w sobie przede wszystkim realizację wszelkich działań powiązanych z komputerami. Są to m.in. odpowiednie przygotowanie sprzętu, oprogramowania wykorzystywanego w pracy, aplikacji czy też witryn internetowych. Outsourcing natomiast polega na oddelegowaniu różnych działań prowadzonych w firmie do zewnętrznego podmiotu. Dzięki temu firma może skorzystać z usług profesjonalistów, dla których outsourcing bardzo często jest podstawowym rodzajem działalności.

Zadania realizowane w ramach outsourcingu IT

Czym zajmują się profesjonalni informatycy wykonujący usługę outsourcingu? Pomogą na każdym etapie angażującym działania IT – stałej administracji serwerów, naprawie komputerów i innych sprzętów informatycznych, odzyskiwaniu utraconych danych, jak i ich odpowiedniej archiwizacji. Co więcej, na ich wsparcie można liczyć również w zakresie przeprowadzania regularnych przeglądów systemów operacyjnych czy konserwacji i konfiguracji sieci komputerowej wewnątrz przedsiębiorstwa.

Ile kosztują tego typu usługi?

Koszt outsourcingu IT jest w dużej mierze indywidualny. Cena usług uzależniona jest od wymagań klienta, który zleca działania firmie trzeciej. Rzecz jasna, czynnikiem, który wprost określa koszt, jaki poniesiemy, jest cennik firmy, z której usług chcemy skorzystać, jednakże jest on wartością elastyczną. Kluczowe w tym przypadku jest precyzyjne określenie zakresu i obszaru działań, jakie chcemy zlecić firmie zewnętrznej. Posiadając taką wiedzę, ustalenie dokładnego kosztu stanie się o wiele łatwiejsze.

Korzyści płynące z wdrożenia outsourcingu IT

Istnieje wiele korzyści, które firma zyska dzięki skorzystaniu z outsourcingu, ale poniżej znajdują się najważniejsze z nich:

  • kompleksowa pomoc w zakresie sprzętu informatycznego,
  • szybkie działanie oraz pomoc w przypadku wystąpienia awarii,
  • bieżące wsparcie w zakresie codziennej obsługi zarówno sprzętu, jak i oprogramowania,
  • dostęp do specjalistów w swojej dziedzinie.

W ofercie posiadamy dla Państwa:

  • kompleksową obsługę sieci komputerowej – utworzenie, rozbudowa, modernizacja,
  • tworzenie kopii zapasowych chroniących przed utratą danych,
  • serwis sprzętu komputerowego,
  • zarządzanie serwerami,
  • szybką pomoc w przypadku wystąpienia awarii,
  • instalowanie nowych komputerów.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Skontaktuj się z nami!

Imię i nazwisko*

E-mail*

nr. telefonu*

Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję zasady przetwarzania danych*

Opt-in

Oświadczam, że wyrażam zgodę na otrzymywanie niezamówionych informacji handlowych*

Michał Drechny